K napísaniu tohto krátkeho textu ma inšpiroval komentár v jednej diskusii. Budem citovať: „20x som sa tam snažil dovolať a nedovolal som sa“. Takže tu sú dva hlavné body, prečo sa nedovolám a krátky návod ako sa na infolinku dovolať:

Nie je veľa situácii, ktoré zhoršujú váš dojem zo služby alebo produktu tak, ako nedovolať sa na infolinku. Nie vždy je to problém infolinky alebo danej spoločnosti, pretože v niektorých situáciách sa ani pri najlepšej snahe call centra na infolinku nedovoláte. Na to, aby ste tomu predišli si stačí osvojiť 2 základné fakty:

Som netrpezlivý

Mnoho ľudí zavolá na infolinku a po 30 sekundách to položí. To je zásadná CHYBA. Čo sa teraz deje? Volám na infolinku, tam ma príjemný hlas privíta, a požiada ma aby som počkal, pretože všetci operátori sú obsadení. Predstavte si to ako keď prídete do kina a postavíte sa do radu na lístky.

Ja som však netrpezlivý a hovor ukončím, no vzápätí volám znova. Čo som vlastne urobil? Ja som vystúpil z radu na lístky, pretože sa mi nechcelo čakať a odkráčal som na jeho úplný koniec. Čiže ťažko si kúpim lístok, keď neustále vystupujem z radu a zaradím sa na koniec.

Tento istý princíp sa deje aj pri telefonovaní na infolinku. Ak volám, položím a volám znovu, som zase na konci radu.

Takže odporúčanie: Počkajte na linke dlhšie, alebo zavolajte neskôr v lepšom čase. Čo je to lepší čas je uvedené nižšie:

Volám v nesprávny čas

Toto bežný používateľ alebo zákazník nevníma, ale je dobré si uvedomiť čo je vhodný a čo nevhodný čas? Vysvetlenie je v grafe. Sú to dáta z viacerých infoliniek a ich vyťaženia počas štandardného dňa, mimo špeciálneho režimu alebo situácie.

Odporúčanie: Volajte v čase, keď je menšie vyťaženie, tzn. menší počet hovorov. Podľa prevádzkových hodín buď skoro ráno, alebo neskôr večer (ak to situácia umožňuje).

Zaujali Vás naše služby? Pripravíme vám cenový návrh zadarmo
CHCEM NEZÁVÄZNÝ NÁVRH

Email sa odosiela.