Späť na zoznam
27. máj 2020
Call centrum

2 dôvody prečo sa neviem dovolať na infolinku

K napísaniu tohto krátkeho textu ma inšpirovala komentár v jednej diskusii. Budem citovať: „20x som sa tam snažil dovolať a nedovolal som sa“. Takže tu sú dva hlavné body, prečo sa nedovolám a krátky návod ako sa na infolinku dovolať:

SOM NETRPEZLIVÝ

Mnoho ľudí zavolá na infolinku a po 30 sekundách to položí. To je zásadná CHYBA. Teraz čo sa deje? Volám na infolinku, tam ma príjemný hlas privíta a požiada ma aby som počkal, že všetci operátori sú obsadení. Predstavte si to ako keď prídete do kina a postavíte sa do radu na lístky.

Ja som však netrpezlivý a hovor položím. A vzápätí volám znova. Lenže čo som vlastne urobil? Ja som vystúpil z radu na lístky, lebo sa mi nechcelo čakať a odkráčal som na jeho úplný koniec. Čiže ťažko si kúpim lístok, keď neustále vystupujem z radu a zaradím sa na koniec.

Tento istý princíp sa deje aj pri telefonovaní na infolinku. Ak volám, položím a volám znovu, som zase na konci radu.

Takže odporúčanie: Počkajte na linke dlhšie alebo zavolajte neskôr v lepšom čase. Čo je lepší čas je uvedené nižšie:

VOLÁM V NESPRÁVNY ČAS

Tu jednoducho a bez omáčok, čo je vhodný a čo nevhodný čas? Vysvetlenie je v grafe, toto sú dáta z viacerých infoliniek a ich vyťaženia počas štandardného dňa, mimo špeciálneho režimu alebo situácie.

Odporúčanie: volajte v čase keď je menšie vyťaženie tzn. menší počet hovorov. Podľa prevádzkových hodín buď skoro ráno alebo čím neskôr večer (ak to situácia umožňuje).